Kolekcja Pink Agat to 20 modeli kolczyków inspirowanych kamieniem Agatu

Agat

Sortuj produkty
sortuj wg :

Inspiracją do stworzenia tej kolekcji jest kamień Agat. Pewnie zastanawiacie się czemu? Już tłumaczę. Agat wywodzi się z rodziny kwarców i powstaje w pustkach skał wulkanicznych. Rozłożenie barw tego kamienia, prawdopodobnie powodują wzbogacone w krzemionkę roztwory mineralne. Można go zabarwiać, ale rozmaitość barwnych pasm zależy od domieszek mineralnych. W kolekcji Agat jest podobnie – barwy uzyskałam przez mieszanie kolorów fioletowego, różowego, białego, czarnego i odrobiny glinki transparentnej, przez co po spojrzeniu na kolczyki pod światło, przenika ono przez kolczyk.

 

 

Użycie kamienia Agatu w kolczykach sprawiłoby, że byłyby zapewne bardzo ciężkie i nie do noszenia przez cały dzień. Na szczęście glinka polimerowa jest tak wdzięcznym produktem, który po wypiekaniu jest lekki jak piórko, a można wydobyć naprawdę przepiękne kolory.

 

Agat ma podobno magiczne właściwości. Mówi się, że jest kamieniem wierności i miłości, a także jest uznawany za kamień równowagi fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Możemy też znaleźć informacje, że Agat harmonizuje energię yin i yang, może nawet działać uspokajająco i dodawać pewności siebie. agatu wpływa na wszystkie znaki zodiaku. Agat jest astrologicznie pomocny dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Panny, Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

 

Kolczyki wykonane są ręcznie z glinki polimerowej marki FIMO, używanej przez profesjonalistów do różnego rodzaju wyrobów artystycznych. Wypieka się ją w 110 stopniach, ale po wypiekaniu glinka wciąż jest trochę elastyczna, dzięki czemu nie łamie się np. przy upadku. Oczywiście pod dużym naporem w końcu się podda, ale przecież biżuterii nie używamy do walki wręcz, tylko żeby pięknie wyglądać. Elementy użyte do łączenia kolczyków są ze stali szlachetnej.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl