Kolekcja Pink Agat to 20 modeli kolczyków inspirowanych kamieniem Agatu

Agat

Sortuj produkty
sortuj wg :

Inspiracją do stworzenia tej kolekcji jest kamień Agat. Pewnie zastanawiacie się czemu? Już tłumaczę. Agat wywodzi się z rodziny kwarców i powstaje w pustkach skał wulkanicznych. Rozłożenie barw tego kamienia, prawdopodobnie powodują wzbogacone w krzemionkę roztwory mineralne. Można go zabarwiać, ale rozmaitość barwnych pasm zależy od domieszek mineralnych. W kolekcji Agat jest podobnie – barwy uzyskałam przez mieszanie kolorów fioletowego, różowego, białego, czarnego i odrobiny glinki transparentnej, przez co po spojrzeniu na kolczyki pod światło, przenika ono przez kolczyk.

 

 

Użycie kamienia Agatu w kolczykach sprawiłoby, że byłyby zapewne bardzo ciężkie i nie do noszenia przez cały dzień. Na szczęście glinka polimerowa jest tak wdzięcznym produktem, który po wypiekaniu jest lekki jak piórko, a można wydobyć naprawdę przepiękne kolory.

 

Agat ma podobno magiczne właściwości. Mówi się, że jest kamieniem wierności i miłości, a także jest uznawany za kamień równowagi fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Możemy też znaleźć informacje, że Agat harmonizuje energię yin i yang, może nawet działać uspokajająco i dodawać pewności siebie. agatu wpływa na wszystkie znaki zodiaku. Agat jest astrologicznie pomocny dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Panny, Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

 

Kolczyki wykonane są ręcznie z glinki polimerowej marki FIMO, używanej przez profesjonalistów do różnego rodzaju wyrobów artystycznych. Wypieka się ją w 110 stopniach, ale po wypiekaniu glinka wciąż jest trochę elastyczna, dzięki czemu nie łamie się np. przy upadku. Oczywiście pod dużym naporem w końcu się podda, ale przecież biżuterii nie używamy do walki wręcz, tylko żeby pięknie wyglądać. Elementy użyte do łączenia kolczyków są ze stali szlachetnej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl