Świeczki Sojowe

OdJotowe świeczki sojowe

Sortuj produkty
sortuj wg :

OdJotowe świeczki są wykonane z wosku sojowego. Przede wszystkim wosk sojowy pozyskany jest z soi wolnej od GMO, nie zawiera syntetycznych dodatków, dzięki czemu jest nietoksyczny. Wosk, którego użyłam w świeczkach jest także wegański - nie jest testowany na zwierzętach i to na żadnym etapie jego powstawania. Ja również nie testuję swoich wyrobów na zwierzętach, jesteśmy "cruelty-free". Wosk sojowy nie zawiera także żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Wosk sojowy jest całkowicie biodegradowalny, ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Sam wosk, jeśli nie jest w formie świeczki, posiada odżywcze i ochronne właściwości dla skóry.

Jak powstał wosk sojowy? To tłoczony ekstrakt z soi, który zmienia się w bryłki, występuje też w formie granulek czy płatków. Ja korzystam z wosku w bryłkach, czyli najbardziej naturalnej formy zastygniętego ekstraktu.

 

Czemu nie parafina, czy zwykły wosk syntetyczny? Otóż świece z parafiny podczas spalania uwalniają do atmosfery niebezpieczne substancje, w tym benzen czy toulen. Ci, którzy
z chemią nie mają się na bakier wiedzą, że parafina pochodzi od ropy naftowej, dlatego sam pomysł palenia takiej świeczki zdaje się być toksyczny. Dla nas samych palenie świec z parafiny może być rakotwórcze.

 

Świeczki z wosku sojowego palą się o 30% dłużej niż zwykła świeczka parafinowa, a do tego podczas procesu spalania wosk staje się przeźroczysty. Do OdJotowych świeczek użyłam naturalnych knotów drewnianych, dla bardziej kontrolowanego procesu palenia. Knoty są impregnowane specjalną mieszanką, która powoduje właściwe palenie świecy, co szczególnie ważne jest w trakcie pierwszego odpalenia. Płomień od początku ma właściwą, stałą wielkość — nie pojawia się efekt zagaszania.

 

Olejki jakich używam są w pełni przystosowane do mieszania z woskiem sojowym. Olejki, czy też mieszanki syntetyczne do świec są czasem bezpieczniejsze, ponieważ olejki eteryczne podczas silnego podgrzewania także potrafią wydzielać substancje szkodzące. Niektóre olejki warto zostawić do odświeżacza, czy krótkotrwałego, intensywnego podgrzania w kominku.

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl